img

Yiyecek ve İçecek Sunumu

img
Barlar - Kuru Buz Kokteylleri

Barlar - Kuru Buz Kokteylleri

Eğlenceli ve benzersiz bir sis efekti oluşturmak için kokteyllere ve diğer içeceklere kuru buz ekleyin. ChilliSticks, kuru buzun yutulması riski olmadan kuru buz peletlerini bir bardakta güvenle tutmak için özel olarak geliştirilmiştir. Onlara önceden kuru buz peletleri yükleyebilir ve ardından ChilliSticks'i kullanıma hazır kalan kuru buza daldırabilirsiniz. Kuru Buzu asla içeceklere eklemeyin - kuru buzun aşırı düşük sıcaklığı (-78oC) yutulursa iç yaralanmalara neden olabilir.

Restoranlar - Yemek Sunumu

Restoranlar - Yemek Sunumu

Kuru buz bazen restoranlarda yemek sunumunda kullanılır. Kuru Buz peletleri, yiyecek tabaklarının etrafında sis etkisi yaratmak için servis tepsilerine küçük miktarlar ekleyebileceğiniz için en iyi sonucu verir. Kuru buz peletlerini istenen sis buharını üretmek için ılık suya ekleyin.

Ev yapımı dondurma

Ev yapımı dondurma

Ev yapımı dondurma yapmak için kuru buz kullanabilirsiniz. Kuru buz topaklarını ezin ve karışım istenen kıvama gelene kadar dondurma bileşenlerine ekleyin. Karışımda karbondioksit kabarcıkları sıkışarak karbonatlı dondurma elde edilebilir. Ev yapımı bir dondurma tarifi burada bulunabilir .