img

Kuru Buz Kullanım Alanları

01

Gıda Sektörü

Gıda Sektörü Kuru buzun kullanım alanları hakkında uzun açıklama yazısı

Ürünü donmuş sıcaklıklarda muhafaza etmek

Ürününüzü donmuş halde tutmak istiyorsanız kuru buz kullanın. Kuru Buz dilimleri, ayrı ayrı ambalajlandıklarından ve soğutucunuz veya saklama kartonunuza dağıtılması kolay olduğundan idealdir. 48 saatlik depolama için 10 kg kuru buz uygun olacaktır.
 

Ürünü soğuk sıcaklıklarda muhafaza etmek

Ürünü soğuk sıcaklıklarda tutmak istiyorsanız, kapta daha az miktarda kuru buz kullanın ve doğrudan yiyecek veya içeceğin üzerine koymayın, bunun yerine bir yan bölmeye veya kuru buzlar arasında bir tür tampon veya ambalaj koyarak buz ve yiyecek.

Uzun Yolculuk ve Lojistik

Kuru buz, hava yolu taşımacılığında yaygın olarak kullanılır ve Sınıf 9 UN1845 etiketi ile tanımlanır. Bu etiketleri çevrimiçi mağazamızda sağlıyoruz. Ne kadar kuru buza ihtiyacınız olacağını hesaplamada yardım almak için lütfen saklama kabınızın iç boyutları ve tahmini nakliye süresi ile birlikte ekibimizle iletişime geçin. Ortam sıcaklıkları kuru buzun uzun ömürlülüğünü etkileyebileceğinden, beklediğinizden biraz daha fazla kuru buz kullanmanızı veya bir Termosafe Yalıtımlı Gönderici kullanmanızı öneririz. Bunlar iki farklı boyutta mevcuttur ve daha yüksek düzeyde yalıtım sundukları için kuru buzu daha uzun süre tutacaklardır.
Önerilen Ürün: Nugget Kuru Buz

02

Özel Sahne Efektleri ve Eğlence Sektörü

Özel Sahne Efektleri ve Eğlence Sektörü Kuru buzun kullanım alanları hakkında uzun açıklama yazısı

Düğünler

İlk dansınız için romantik bir bulutların üzerinde dans efekti oluşturun. Kuru buz, zeminde akan mükemmel alçakta yatan sisi üretir. Kuru buzla birlikte özel bir kuru buz duman makinesi kullanılmalıdır. İster kiralayın ister satın alıp kullanın. Önerilen kuru buz türü, kiraladığınız kuru buz duman makinesinin türüne bağlıdır. Tipik olarak kuru buz topakları veya 10 kg'lık kuru buz bloğu en iyisidir. Kiralama şirketi size en uygun olanı önerebilir.

Önerilen Ürün: Kuru Buz Bulut Makinası 

03

Yiyecek ve İçecek Sunumu

Yiyecek ve İçecek Sunumu Kuru buzun kullanım alanları hakkında uzun açıklama yazısı

Barlar - Kuru Buz Kokteylleri

Eğlenceli ve benzersiz bir sis efekti oluşturmak için kokteyllere ve diğer içeceklere kuru buz ekleyin. ChilliSticks, kuru buzun yutulması riski olmadan kuru buz peletlerini bir bardakta güvenle tutmak için özel olarak geliştirilmiştir. Onlara önceden kuru buz peletleri yükleyebilir ve ardından ChilliSticks'i kullanıma hazır kalan kuru buza daldırabilirsiniz. Kuru Buzu asla içeceklere eklemeyin - kuru buzun aşırı düşük sıcaklığı (-78oC) yutulursa iç yaralanmalara neden olabilir.

Restoranlar - Yemek Sunumu

Kuru buz bazen restoranlarda yemek sunumunda kullanılır. Kuru Buz peletleri, yiyecek tabaklarının etrafında sis etkisi yaratmak için servis tepsilerine küçük miktarlar ekleyebileceğiniz için en iyi sonucu verir. Kuru buz peletlerini istenen sis buharını üretmek için ılık suya ekleyin.

Ev yapımı dondurma

Ev yapımı dondurma yapmak için kuru buz kullanabilirsiniz. Kuru buz topaklarını ezin ve karışım istenen kıvama gelene kadar dondurma bileşenlerine ekleyin. Karışımda karbondioksit kabarcıkları sıkışarak karbonatlı dondurma elde edilebilir. Ev yapımı bir dondurma tarifi burada bulunabilir .

04

Tıp

Tıp Kuru buzun kullanım alanları hakkında uzun açıklama yazısı

Hastaneler ve Klinikler

Kuru Buz, biyomedikal örnekleri organları, kanı ve nakliye sırasında serin kalması gereken diğer hassas malzemeleri uzun süre korur ve normal buzdan 141 derece daha soğuk olduğu için daha uzun süre saklaya bilirsiniz. Kuru buz, tıbbi ekipmanları temizlemek için de kullanılabilir.Kuru Buz yüzeyle temas ettiğinde, hızla bir katıdan gaza dönüşür, bu gaz daha sonra yüzeydeki kirletici maddeleri temizler. Kuru buz oldukça güçlü ve ekipmana zarar vermeyecek kadar naziktir.

Anne Sütü Taşıma

Dünyanın en önemli gıdası olan anne sütü kimi zamanlarda depolanmak ve taşınmak zorunda kalınabilecek eşsiz bir maddedir. Bu nedenle onun bozulmadan sevkinde kurubuz size gerekli olan taşıma koşullarını sağlayacaktır. 

İlaç Taşıma ve Depolama

Aşılar ve kan çalışması gibi biyolojik numuneler sıklıkla kuru buz ile saklanır. Bu tür numuneler hassastır ve uzun süre soğuk kalması gerekir, bu da kuru buzu saklamak için en iyi seçeneklerden biri haline getirir. Ayrıca, bir elektrik kesintisi veya doğal afet varsa, bu ürün örnekleri uzun süre soğuk tutmaya devam edebilir.